Životopis

Mezzosopranistka Lucie Špičková se narodila v Praze v česko-anglicke rodině. Po prevratu vystudovala hru na klarinet a klavír na Purcell School of Music v Londýně. Sve hudební studium prerušila studiem germanistiky a italštiny na Oxfordske univerzitě. Po ukončení studia s vyznamenáním se zaměrila na studium zpěvu na Royal Academy of Music v Londýně. Studium absolvovala v letě 2008 s vyznamenáním a nejvyšším oceněním Akademie Dip RAM a nyní se věnuje pěvecke kariere jak ve Velke Británi tak i v zahraničí. Žije od leta 2015 v Praze se svým manželem a dvěma syny.

Její operní role zahrnují Cherubína (Le Nozze di Figaro) pod taktovkou Sira Colina Daviese (vysíláno v anglickem rozhlasu na BBC 3), Lapáka (Liška Bystrouška), Madame Larina (Eugene Onegin), Adelige Weise (Der Rosenkavalier), Hexe (Hansel und Gretel), Bianca (The Rape of Lucretia), Venus (Venus and Adonis), Laura (Iolantha), Ino (Semele), Eternita (La Calisto) a Kurochkina (Cheryomushki).

Již během svých studií získala bohate zkušenosti v oratorním zpěvu a její repertoár zahrnuje všechny klíčove skladby tohoto žánru. Jako solistka vystoupila vmnoha prestižních sálech, napríklad Wigmore Hall, Albert Hall, Queen Elizabeth Hall, St. John ́s Smith Square, St. Martin in the Fields a St. James Piccadilly v Londýně, v pražskem Rudolfinu, v Senátu Ceske Republiky a v Národním Muzeu v Mnichově.

Její poslední CD nahrávkou je A Congress of Passions pro Dutton Epoch soudobeho britskeho skladatele Davida Matthewse, která byla odbornou kritikou vysoce hodnocena a v současne době pripravuje nahrávku českeho repertoáru s Ladou Valešovou pro nahrávací společnost JCL Records v Londýně.

Lucie je nositelkou významne ceny RAM Elena Gerhardt Lieder Prize a Patricia Kris Wolfe prize. Byla držitelkou stipendií Wilson S&M Eyres Scholarship a Arts and Humanities Research Council scholarship a její studium bylo podporováno fondem Josephine Baker Trust. Zučastnila se i mistrovských kurzu, ktere vedli Barbara Bonney, Jose Cura, Robert Tear, Phillip Langridge, Dennis O’Neill, Donald Maxwell, Rudolf Jenssen a Ian Partridge.